Ogłoszenia duszpasterskie – Odpust Narodzenia NMP 06.09.2015 r.


  1. OgłoszeniaW sobotę 12 września po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją figury M.B. Fatimskiej.
  2.  13 września zapraszamy wszystkich parafian na piknik „Pożegnanie lata u św. Izydora”. Jak co roku organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Piknik rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00. Szczegółowy program zostanie zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Kierujemy serdeczną prośbę do tych osób które pragną nas wesprzeć w organizacji festynu o dostarczenie domowych wypieków w niedzielę 13.09, najlepiej do godzin południowych w miejscu naszej piknikowej kawiarenki.
  3. Zapraszamy serdecznie na Piknik Parafialny, a bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 na przedstawienie teatralne pt.: „Imieniny Flory Briggs” przygotowane przez aktorów amatorów ze Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”. Aktorzy wcielą się postaci rodziny Briggsów, która żywo związana jest z historią naszego miasta. Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” specjalnie dla mieszkańców Marek zaprosiło na Piknik Parafialny garncarza. Będzie można przyjrzeć się z bliska sztuce garncarskiej, a także własnoręcznie ulepić naczynia.
  4. Ogłaszamy konkurs  plastyczny – „Moje spotkanie z Anielą” Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Należy wykonać dowolną techniką pracę w formacie A4 lub A3 przedstawiającą wydarzenie z życia Sługi Bożej Anieli Róży Godeckiej.  Kim była Aniela i jak zdobyć informacje o niej można dowiedzieć się u swoich katechetów.  Prace zostaną nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-6. Podpisane prace – Imię, nazwisko, klasa – należy składać u swoich katechetów w Szkole Podstawowej nr 1 do 11 września 2015. Oficjalne rozstrzygniecie konkursu będzie miało miejsce 13 września podczas parafialnego festynu. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godzinie 12.00, a bezpośrednio po Mszy św. będzie ogłoszenie wyników konkursu i inne atrakcje dla dzieci.
  5. Marecki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i rodziców w sobotę 12 września w godz. 15-19 na dzień otwarty. W programie: przedstawienie cyrkowe, warsztaty artystyczne oraz spotkania informacyjne z instruktorami zajęć.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
  7. Ks. Łukasz zaprasza młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na pierwsze po wakacjach spotkanie w niedzielę 20 września po Mszy św. o godz. 10.15. Młodzież klas III gimnazjum, która pragnie rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę 27 września po Mszy św. o godz. 10.15.
  8. Zapraszamy po prasę katolicką.