OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024 r.


 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła i liturgii Triduum Paschalnego. Za ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu P. Jezusa złożone na tacę, składane indywidualnie, oraz na konto parafialne, oraz za ofiarowane kwiaty  pp. Sosnowskim, Zalewskim, Chodkowskim, Wiśniewskim. Za ogromny wkład pracy w przygotowanie kościoła i piękną dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy – p. kościelnemu, p. Agnieszce Janickiej, p. Adamowi, p. Pawłowi Wasikowskiemu, paniom Katarzynie Rymuza, Hannie Polkowskiej, Emilii Urbańskiej, Lidii Kozłowskiej, Renacie Puchta, Urszuli Sasin, Małgorzacie Grabowskiej, Jowicie Łaszewskiej, oraz panom z Kościelnej Służby Porządkowej. Dziękujemy ks. Markowi, oraz lektorom i ministrantom za wzorcowo przygotowaną liturgię Triduum, organiście p. Adamowi, panom z Totus Tuus za służbę – wartę przy Grobie Pana Jezusa.
 2. Po rezurekcji kolejne Msze św. o 10.30, 12.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 9.00.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00. 10.30, 12.00 i 18.00. Taca przeznaczona będzie na KUL.
 4. Kolejne dni najbliższego tygodnia tworzą liturgiczną oktawę wielkanocną, zapraszamy do udziału w Mszach św. codziennie o godz.: 7.00, 8.00, 18.00. Z racji na oktawę w najbliższy piątek nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego odprawiana jest w kościele codziennie o 15.00.
 6. Od jutra wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Prosimy o zadeklarowanie swojej obecności na konkretnej godzinie. Od naszej deklaracji zależy otwarcie kaplicy.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a następnie będzie odprawiona Msza św. w intencjach zbiorowych. Zapraszamy, by podawać intencje, które będziemy polecać Panu Bogu w czasie tego nabożeństwa. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii.
 8. Dzieci z klas III C,D,E w następną niedzielę po Mszy św. o 10:30  zapraszamy na spotkanie w kościele.
 9. W najbliższą sobotę organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich do Częstochowy. Osoby, które chciałyby nawiedzić MB i dołączyć się do pielgrzymki prosimy kontakt.
 10. Taca za tydzień przeznaczona będzie na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.
 11. Na cmentarzu powstała tzw. zniczodzielnia – miejsce na znicze do powtórnego użycia, oraz monitoring. Serdecznie dziękuję sponsorom: p. Grzegorzowi Jakubasikowi, Łukaszowi Krzemińskiemu, Władysławowi Krupie i Firmie pogrzebowej „Charon”.
 12. Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom składamy serdeczne życzenia obfitości wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, umocnienia w wierze i wzajemnej miłości i radości w gronie rodziny, oraz radości ze spotkania zmartwychwstałego Pana.
 13. Prasa katolicka.