Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2013


 1. DSC_6992Dzisiaj Msze św. o godz. 10.15, 12.00 (chrzty), 18.00. Jutro porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 2. W tym tygodniu przypada 8. rocznica śmierci Ojca Świętego bł. Jana Pawła II. Z tej okazji w piątek 5 kwietnia o godz. 11.00 Ks. Bp Marek Solarczyk, Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej odprawi w naszym kościele uroczystą Mszę św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. bł. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych szkolnych uroczystościach.
 3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy piątek Msze św. o godz. 7.00, 17.00 dla dzieci i 18.00. Z racji Oktawy Wielkanocy  można spożywać pokarmu mięsne. W ten piątek nie będzie wizyt u chorych, ponieważ nawiedziliśmy ich w Wielki Piątek. W I-szą sobotę miesiąca Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00.
 4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. Najbliższa Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dodatkowa Msza św. zbiorowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Intencje przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Liturgii Triduum Paschalnego i zadbali o dekorację i piękno naszej świątyni.
 7. W szczególny sposób jako Proboszcz dziękuję:
 • DSC_7108Wszystkim kapłanom za posługę w konfesjonale, przewodniczenie liturgiom Wielkiego Tygodnia i całość przygotowań;
 • Ks. Marcinowi oraz Panom Jackowi Michalskiemu, Markowi Lewandowskiemu za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego;
 • Ks. Łukaszowi oraz lektorom, ministrantom za piękne przygotowanie liturgii;
 • Pani Joannie Antoszkiewicz i bielankom za udział w procesji rezurekcyjnej;
 • Panu Adamowi Markuszewskiemu – naszemu organiście – oraz zespołowi muzycznemu za przygotowanie oprawy muzycznej i śpiew;
 • Siostrze Benedykcie, Panu Kościelnemu Henrykowi i Państwu Wielądek za przygotowanie i sprzątanie świątyni podczas Wielkiego Tygodnia;
 • Kościelnej służbie Porządkowej „Totus Tuus” za trzymanie straży przy Grobie Pańskim;
 • Ofiarodawcom kwiatów do Grobu Pańskiego.

Drogim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

ks. Zygmunt Wirkowski – Proboszcz