Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019 r.


 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła i liturgii Triduum Paschalnego. Za ofiary złożone na tacę na kwiaty i dekorację do Grobu P. Jezusa, oraz za ofiarowane kwiaty firmie pogrzebowej „Lumen”, rodzinie Sosnowskich, p. Małgorzacie Zalewskiej, p. Chodkowskiej Wandzie. Za ogromny wkład pracy w przygotowanie kościoła i wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy Panu kościelnemu, p. Agnieszce Janickiej, Katarzynie Rymuza, Emilii Urbańskiej, Katarzynie i Oli Sułkowskim, p. Lidii Kozłowskiej i innym osobom pomagającym w dekoracji, lektorom i ministrantom za wzorcowo przygotowaną liturgię Triduum, oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki na procesji rezurekcyjnej i ich mamom. Panom z Totus Tuus, osobom z Grupy Rekonstrukcyjnej Żołnierzy Wyklętych i naszym paniom łowiczankom za asystę przy Grobie P. Jezusa, p. organiście i chórowi Effata za uświetnienie liturgii.
 2. Dzisiaj nie będzie popołudniowej adoracji. Po rezurekcji kolejne Msze św. o godz.10.30, 12.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 9.00.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00. 10.30, 12.00 18.00. Taca przeznaczona będzie na KUL.
 4. Kolejne dni najbliższego tygodnia tworzą liturgiczną oktawę wielkanocną, zapraszamy do udziału w Mszach św. codziennie o godz.: 7.00, 8.00, 18.00. Z racji na oktawę w najbliższy piątek nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W tym tygodniu po wieczornych Mszach św. odmawiać będziemy Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a następnie będzie odprawiona Msza św. w intencjach zbiorowych. Po Mszy adoracja do godz. 18.00. Zapraszamy by podawać intencje, które będziemy polecać Panu Bogu w czasie tego nabożeństwa. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii.
 7. Msza św. w intencji członków i rodzin Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia odbędzie się w sobotę 27.IV o godz. 19.00
 8. Taca za tydzień przeznaczona będzie na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.
 9. W następną niedzielę 21.IV odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga” transmitowany na żywo o godz. 20.05 w TVPII. Wspólna inicjatywa Caritas Polska, Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek Królewskich, TVP i Polskiego Radia jako podziękowanie dla darczyńców i zaangażowanie w dzieła pomocy Caritas. Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo wybraną rodzinę z Bliskiego Wschodu, lub w innej formie mogą pobrać stosowną ulotkę przy wyjściu z kościoła.
 10. Burmistrz Marek Proboszcz par. Pustelnik, oraz MOK zapraszają 22.04 o 13.00 na Koncert Wielkanocny z utworami Händla, Mozarta i Bacha.
 11. W najbliższą sobotę 27.04 RRN organizuje ogólnopolską pielgrzymkę do Częstochowy. Osoby, które chciałyby się do niej dołączyć prosimy o kontakt w zakrystii.
 12. Prasa katolicka.
 13. Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom składamy serdeczne życzenia obfitości wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, umocnienia w wierze i wzajemnej miłości i radości w gronie rodziny oraz radości ze spotkania zmartwychwstałego Pana.