Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020 r.


 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła i liturgii Triduum Paschalnego. Za ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu P. Jezusa składane indywidualnie, oraz na konto parafialne. Za ofiarowane kwiaty mieszkańcom z ul. Zajączka, pp Bogdanowi i Jadwidze Sosnowskim. Za ogromny wkład czasu i pracy w przygotowanie kościoła i wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego, oraz Ciemnicy p. kościelnemu i p. Agnieszce Janickiej. Za aktywne zaangażowanie i pomoc p. Katarzynie Rymuza, Emilii Urbańskiej, Justynie Nowak z synem, p. Lidii Kozłowskiej, a także jeszcze kilku panom. Dziękujemy lektorom za przygotowanie i obsługę liturgii Triduum. Serdecznie dziękujemy p. Jackowi Kubiakowi i jego żonie Justynie, którzy przeprowadził transmisję Mszy św. przez parafialny profil FB.
 2. Transmisję z Mszy św. z naszego kościoła będziemy przeprowadzali także w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10.30, oraz w następne niedziele także o 10.30
 3. Dzisiaj po rezurekcji kolejne Msze św. będą o godz.10.30, 12.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 9.00.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00. 10.30, 12.00 18.00. Taca przeznaczona będzie na KUL, możliwość złożenia ofiary za pośrednictwem konta parafialnego.
 5. Kolejne dni najbliższego tygodnia tworzą liturgiczną oktawę wielkanocną. Z racji na oktawę w najbliższy piątek nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Nadal obowiązują ograniczenia co do ilości osób obecnych na Mszy św. i na adoracji – maks. 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje.
 7. Osoby, które zamówiły intencje Mszy św. na najbliższy czas, prosimy o wcześniejsze powiadomienie, ile osób zamierza w niej uczestniczyć.
 8. Przez cały tydzień (także jutro) będzie także możliwość adoracji na zapisy od 15.00 do 18.00. Komunia św. w tych godzinach co pół godziny.
 9. W tym tygodniu po wieczornych Mszach św. odmawiać będziemy Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do podejmowania tej modlitwy w rodzinach, jak również do odmawiania różańca o godz. 20.30 w jedności z Kościołem w intencji ustania epidemii.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a następnie będzie odprawiona Msza św. w intencjach zbiorowych. Po Mszy adoracja do godz. 18.00. Zapraszamy by podawać intencje, które będziemy polecać Panu Bogu w czasie tego nabożeństwa. Można to uczynić w zakrystii podczas adoracji, lub przed Mszą św.
 11. Taca za tydzień przeznaczona będzie na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji. Jest także możliwość złożenia ofiary na ten cel przez konto parafialne.
 12. Dziękujemy za okazywaną nam życzliwość i każdą formę wsparcia – modlitwę i dobre słowo, za ofiary składane na rzecz parafii i dzieła ogólno kościelne indywidualne, a także na konto parafialne. Jest to dla nas znak solidarności i odpowiedzialności z naszą parafią i Kościołem.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika „IDZIEMY” w wersji elektronicznej. Wystarczy wysłać maila na adres: sekretariat@idziemy.com.pl i bezpłatnie będą wysłane pliki PDF. Można skorzystać ze strony www.idziemy.pl. W zakrystii są dostępne świąteczne numery „NIEDZIELI”, „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”, oraz „MAŁEGO GOŚCIA”
 14. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia obfitości wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, umocnienia w wierze i wzajemnej miłości, oraz radości ze spotkania zmartwychwstałego Pana.