OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023 r.


 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła i liturgii Triduum Paschalnego. Za ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu P. Jezusa złożone na tacę, składane indywidualnie, oraz na konto parafialne, oraz za ofiarowane kwiaty rodzinom pp. Bogdanowi i Jadwidze Sosnowskim, pp. Zalewskim, pp. Chodkowskim. Za ogromny wkład pracy w przygotowanie kościoła i piękną dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy – p. kościelnemu, p. Agnieszce Janickiej, Katarzynie Rymuza, Hannie Polkowskiej, Emilii Urbańskiej, Małgorzacie Grabowskiej, Renacie Puchta, Lidii Kozłowskiej, oraz panom z Kościelnej Służby Porządkowej. Dziękujemy ks. Waldemarowi, oraz lektorom i ministrantom za wzorcowo przygotowaną liturgię Triduum, organiście p. Adamowi, panom z Totus Tuus za służbę – wartę przy Grobie Pana Jezusa.
 2. Po rezurekcji kolejne Msze św. o 10.30, 12.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 9.00.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00. 10.30, 12.00 i 18.00. Taca przeznaczona będzie na KUL.
 4. Kolejne dni najbliższego tygodnia tworzą liturgiczną oktawę wielkanocną, zapraszamy do udziału w Mszach św. codziennie o godz.: 7.00, 8.00, 18.00. Z racji na oktawę w najbliższy piątek nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego odprawiana jest w kościele codziennie o 15.00.
 6. Od dzisiaj wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a następnie będzie odprawiona Msza św. w intencjach zbiorowych. Zapraszamy, by podawać intencje, które będziemy polecać Panu Bogu w czasie tego nabożeństwa. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii.
 8. Msza św. z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie następną niedzielę 16 kwietnia o 13.15.
 9. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek 14.04 o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 10. Przeżywamy Rok Jubileuszowy św. Izydora – 400 lecie jego kanonizacji. W sobotę 15 dnia kolejnego miesiąca po Mszach św. przez wstawiennictwo Patrona naszej parafii, przed jego relikwiami będziemy polecali P. Bogu nasze intencje.
 11. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej 12-19 października 2023 r. Szczegóły i zapisy u ks. Rafała.
 12. W naszej parafii prowadzone są rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy REO w każdą środę od 19.00 – 21.00. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.
 13. W najbliższą sobotę organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich do Częstochowy. Osoby, które chciałyby nawiedzić MB i dołączyć się do pielgrzymki prosimy kontakt z ks. proboszczem.
 14. Taca za tydzień przeznaczona będzie na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.
 15. Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom składamy serdeczne życzenia obfitości wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, umocnienia w wierze i wzajemnej miłości i radości w gronie rodziny, oraz radości ze spotkania zmartwychwstałego Pana.
 16. Prasa katolicka gratis – ofiara od Totus Tuus.