Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2013


Ogłoszenia1. Zapraszamy na katechezę parafialną dla dorosłych, dziś po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: „Zwróćmy się ku Panu – Liturgia trydencka dziś”- o formie nadzwyczajnej rytu Mszy św. i jego historii opowie k. Mateusz Szewczyk – wikariusz z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.

2. Prosimy o przynoszenie uzupełnionych kart kolonijnych dzieci, które wyjadą z ks. Łukaszem na wakacje. P. Joanna dyżurować będzie w tej sprawie w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 10.15 i 12.00.

3. W przyszłą niedziele o godz. 19.15 odprawiona zostanie Msza św. polowa przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na Zieleńcu.

4. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, dzisiaj po Mszy św. wolontariusze Parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na dofinansowanie wyjazdu dzieci – podopiecznych Caritas na letnie kolonie. Dzieci wyjadą w lipcu w góry do Kowar k/Karpacza. Za złożone ofiary i wsparcie akcji kolonijnej składamy „Bóg zapłać”.

5. W sobotę 25 maja 2013 r. we współpracy z Urzędem Miasta Marki prowadzona będzie zbiórka elektrośmieci i baterii. Firma Remondis będzie bezpłatnie odbierać stare lodówki, pralki, kuchenki, komputery, telewizory oraz wszelkie inne stare, zepsute lub niepotrzebne urządzenia zasilane prądem lub bateriami. Odpady te można będzie oddawać 25 maja nieodpłatnie na parkingu przed budynkiem Urzędu Miasta Marki w godz. 10.00-17.00. Osoby, które przyniosą odpady, otrzymają w zamian sadzonki tui lub owoce. Warto skorzystać z tej akcji i oddając elektroodpady zadbać o środowisko.

6. We czwartek 23 maja 2013 r. o godz. 18.00 gościć będzie w naszej parafii ks. Marcin Hołuj – egzorcysta, który poprowadzi modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie .

7. W przyszłą niedziele 26 maja 2013 r. po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci rocznicowych i ich rodziców.

8. 8 czerwca 2013 r. odbędzie się pielgrzymka do Lichenia organizowana przez kościelną Służbę Porządkową. Koszt tego wyjazdu to 60 zł  od osoby. Zapisy w przyszłą niedziele po Mszach św. w sklepiku parafialnym.