Ogłoszenia duszpasterskie –Niedziela Trójcy Świętej 7.06.2020r.


 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele jest w dni powszednie od 15.00 do 18.00, a w niedziele rozpoczyna się po Mszy św. o 13.15 i trwa do 17.45.
 2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.15. Serdecznie zapraszamy do odmawiania litanii do Serca Pana Jezusa także w naszych rodzinach.
 3. Wracamy do comiesięcznych modlitw uwielbienia prowadzonych przez naszą wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym i diakonię modlitwy Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 19.00.
 4. We wtorek o godz. 19.00 druga grupa młodzieży z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Romualda Kamińskiego. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży.
 5. W najbliższy czwartek wypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Procesja bezpośrednio po Mszy o 11.00. Zgodnie z zarządzeniem biskupa, w tym roku procesja będzie miała skromniejszy charakter i odbędzie się na terenie przykościelnym, a 4 ołtarze ustawione będą wokół kościoła. Po procesji będzie możliwość uczczenia Pana Jezusa w Najświętszy m Sakramencie także podczas adoracji w kościele. Adoracja trwać będzie do wieczornej Mszy św.
 6. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym.
 7. W sobotę 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
 8. Od minionej soboty nie obowiązują już limity osób na Mszach i nabożeństwach. Nadal obwiązuje jednak noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału i przestrzeganie innych zaleceń sanitarnych.
  Biskup przedłuża dyspensę od Mszy niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 9. Wprowadzone w niedziele dodatkowe Msze św. o godz. 13.15 i 19.00 będą utrzymane do końca czerwca.
 10. Kończymy dzisiaj transmisje internetowe Mszy św. z naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Justynie i Jackowi Kubiakom, którzy te transmisje realizowali.
 11. Z inicjatywy parafian została wznowiona modlitwa za kapłanów. Dzisiaj, tak jak w zeszłym roku w Wielki Czwartek, rozdawane będą pod kościołem obrazki z imionami księży z naszej parafii. Osoba, która wylosuje danego księdza, zobowiązuje się do codziennej modlitwy „Pod Twoją obronę” w jego intencji przez rok. Serdecznie dziękujemy za tę inicjatywę, która ukazuje bardzo ważny wymiar miłości i troski nie tylko za kapłanów, ale i za Kościół.
 12. W tym tygodniu nakładano mozaikę na ścianę w kaplicy adoracji. Zdjęcie możemy zobaczyć na stronie parafialnej. Po Mszy św. możemy zobaczyć jej aktualny stan. Sporo pracy i nakładów finansowych jeszcze nas czeka. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel.
 13. Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 14. Kancelaria parafialna będzie czynna od 15 czerwca. Prosimy, aby jeszcze w tym tygodniu w sprawach pilnych kontaktować się z ks. dyżurnym przez telefon.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.