Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Trójcy Świętej 22.05.2016 r.


 1. OgłoszeniaW dzisiejszą niedzielę o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św., oraz nabożeństwo majowe przy kapliczce MB Fatimskiej na Zieleńcu.
 2. W dniu jutrzejszym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla osób przygotowujących ołtarze na procesję Bożego Ciała.
 3. Zbiórka dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów związana z przygotowaniem Liturgii Procesji Bożego Ciała w środę 25.05 o godz. 19.00 w kościele.
 4. Również w środę o godz. 19.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych, które uczestniczyć będą w swych strojach w procesji oraz próba sypania kwiatów.
 5. Rodziców, którzy nie zwrócili jeszcze kart kolonijnych i nie uiścili opłat za kolonie parafialne ks. Łukasz zaprasza w tej sprawie do kancelarii w środę w godz. 16.00 – 17.30.
 6. W czwartek 26.05 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna Msza św. o godz. 11.00, a po niej Procesja Eucharystyczna ulicami parafii: Piłsudskiego, Bandurskiego, Okólną, 11 Listopada i Piłsudskiego do kościoła. Zapraszamy do licznego udziału parafian i prosimy o zadbanie o czystość i udekorowanie emblematami religijnymi domów przy trasie procesji. Pozostałe Msze św. tego dnia o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu wypada także Dzień matki.
 7. W piątek 27.05 kancelaria czynna tylko rano w godz. 9.00 – 10.30. W piątek wieczorem kancelaria będzie nieczynna.
 8. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje Eucharystyczne po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym.
 9. W niedzielę 29 maja o godzinie 13.20 zapraszamy na: JUTRZNIĘ ZA NIENARODZONYCH – Muzyczne nabożeństwo z modlitwą uwielbienia i dziękczynienia w wykonaniu kilkudziesięciu muzyków pod batutą znanego kompozytora Pawła Bębenka. Zapraszamywszystkich, pragnących modlić się wspólnie w intencji każdego poczętego dziecka, ale także tych, których dotknął ból po odejściu nienarodzonego dziecka, by w czasie jutrzni mogli oddać Panu Bogu jego duszę. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej Parafii oraz na plakacie przed kościołem. Tego dnia przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Budowę Pomnika Dziecka Utraconego.
 10. Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza 29.05 na piknik z okazji finału akcji „Kilometry Caritas”. Piknik odbędzie się w Warszawie u zbiegu ulic Zielenieckiej, Targowej i Zamoyskiego w godz. 13.00 – 20.00. Przewidziane liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.
 11. Spotkanie z ks. Marcinem dla rodziców i dzieci przed Uroczystością Rocznicy I komunii Św. odbędzie się w poniedziałek 30.05 o godz. 19.00 w kościele.
 12. Totus – Tuus organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu w niedziele 19.06. Zapisy od przyszłej niedzieli w kiosku parafialnym.
 13. W przyszłą niedzielę rozdamy intencje dla Kół Żywego Różańca na miesiąc czerwiec.
 14. W dzisiejszą niedzielę wolontariusze Parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na dofinansowanie dzieci – podopiecznych Caritas na letni wypoczynek, Grupa 16 dzieci wyjedzie w lipcu do ośrodków wypoczynkowych w górach i Borach Tucholskich.
 15. Prasa katolicka.