Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej 15.06.2014


 1. OgłoszeniaCzłonków i sympatyków Koła Radia Maryja zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Katolickim.
 2. W najbliższy czwartek 19 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Piłsudskiego,  Bandurskiego, Okólną, 11 listopada i Piłsudskiego do kościoła. Zapraszamy cały orszak procesyjny: chorągwie, feretrony, bielanki oraz dzieci I komunijne w  swoich strojach. Msze św. tego dnia o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.
 3. Spotkanie dla całej służby liturgicznej dotyczące uroczystości Bożego Ciała w środę o godz. 18.45 w kościele.
 4. Od piątku do następnego czwartku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 5. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidli proszone są o wniesienie opłaty za przejazd, której można będzie dokonać w środę 17 czerwca bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Odbywają się również zapisy na pielgrzymkę do Lichenia na 29 czerwca. Koszt 60 zł.
 6. W następną niedzielę 22 czerwca o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za pielgrzymkę na kanonizację Jana Pawła II do Rzymu oraz za pielgrzymkę na zakończenie Roku Wiary w Ziemi Świętej. Po Mszy zapraszamy pielgrzymów na agapę do Domu Katolickiego.
 7. W następną niedzielę 22 czerwca wolontariusze Caritas Parafialnej będą zbierać po Mszach św. ofiary przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na letnie kolonie dzieci z rodzin, w których panuje bardzo trudna sytuacja materialna. Rodzice wyjeżdżających dzieci mogą opłacić tylko część kosztów ich wyjazdu. Pozostałą kwotę dopłaca CARITAS. Za wszystkie złożone ofiary i wsparcie akcji kolonijnej składamy serdeczne “Bóg zapłać”.
 8. W przyszłą niedzielę 22 czerwca odbędą się spotkania dla osób przygotowujących się do bierzmowania:* po Mszy św. o godz. 10.15 dla młodzieży
  * po Mszy św. o godz. 18.00 do osób dorosłych
 9. Z inicjatywy warszawskich rodziców ruszyła akcja “Stop seksualizacji naszych dzieci” (http://stop-seksualizacji.pl). Zapraszamy rodziców, wychowawców i wszystkich, którym leży na sercu dobro dzieci na prelekcję o zagrożeniu, które wkrada się do polskich szkół. Chcemy przedstawić fakty, mówić o zagrożeniach, przedstawić skuteczne rozwiązania służące przeciwdziałaniu seksualizacji dzieci proponowanej w tzw. „standardach edukacji”. Bycie biernym, to ciche przyzwolenie na niszczenie niewinności naszych dzieci i zgoda na deprawację. Zapraszamy w następną niedzielę, dn. 22.06.2014  po Mszach św.  o godz. 10:15, 12:00 i 18:00 do sali gimnastycznej w Domu Katolickim. Uwaga – prezentacja nie jest przeznaczona dla dzieci.
 10. Zakończono prace renowacyjne zabytkowego metalowego krzyża z wieży kościelnej. Prace zostały wykonane społecznie przez członków Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga: Dariusza Chmielewskiego, Pawła Gendek, Łukasza Krzemińskiego, Marka Mańk, Tomasza i Zbigniewa Paciorek. Dziękujemy Pani Katarzynie Perzanowskiej – właścicielce kiosku za użyczenie energii elektrycznej.
 11. Wspólnota Odnowy w Duchu św. Emmanuel zaprasza w środę po Mszy św. wieczornej na adoracje Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 12. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku parafialnym.

Dodaj komentarz