Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa – 29.03.2015 r.


 1. OgłoszeniaW dzisiejszą Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia: Mękę Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.15.
 3. Przed kościołem ministranci rozprowadzają wielkanocne palmy, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie letnich wyjazdów ministrantów.
 4. Wolontariusze Parafialnego Caritas rozprowadzają świece świąteczne po 5, 10, 12 zł, zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla najbiedniejszych rodzin, zwłaszcza na dofinansowanie wyjazdu dzieci na letnie kolonie oraz na przybory szkolne.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę.
 6. Spowiedź od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy Świętej. W czasie Liturgii  Triduum Paschalnego i w Wielkanoc nie będziemy spowiadać.
 7. We wtorek 31.03 po Mszy św. wieczornej godz. 18.30 w kościele zapraszamy na spotkanie Panów, którzy będą brali udział w wielkoczwartkowym obrzędzie Mandatum – umycia nóg.
 8. We środę 1.04. po Mszy św. wieczornej ok 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej. Zapraszamy wszystkich: lektorów, ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa.
 9. Triduum Paschalne i Wielkanoc:
  1. Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Rano w katedrze Biskup sprawuje wraz z kapłanami Mszę Krzyżma podczas której święci oleje krzyżma i chorych. Tego dnia w kościołach parafialnych jest tylko jedna Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej celebrowana przez wszystkich kapłanów. W naszej parafii Eucharystia rozpocznie się o godz. 18.00.  Po Eucharystii Najświętszy Sakrament zostanie Przeniesiony do kaplicy adoracji – CIEMNICY. Tu adoracja trwać będzie go godz. 22.00.
  2. Wielki Piątek jest pamiątką śmierci Jezusa na krzyżu. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rano adoracja w ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.00. O godz. 9.00 Służba Liturgiczna zaprasza na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię. Centrum tego dnia jest Liturgia Męki Pańskiej, która w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie zakończy się o godz. 22.00. Rozpoczynamy również nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Koronkę odmówimy o godz. 15.00. Przypominamy, że tego dnia dorosłych katolików obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta oraz powstrzymanie od pokarmów mięsnych i alkoholu.
  3. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa, zstąpienie do otchłani oczekując Jego Zmartwychwstania. Zachęcamy do zachowania postu paschalnego. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 20.00. O godz. 9.00 Ciemna Jutrznia. Poświęcenie pokarmów na stoły wielkanocne w kościele w godz. 8.00 – 18.00. Tego dnia tradycyjnie ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla ministrantów oraz fundusz ministrancki. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  4. Uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego – Wigilia Paschalna jest najuroczystszą liturgia całego roku. Rozpoczniemy ją poświęceniem ognia przed kościołem o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy świece przy których odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  5. W Niedzielę Wielkanocną procesja rezurekcyjna i pierwsza Eucharystia o godz. 6.00. Dla uświetnienia liturgii zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Spotkanie dla nich w Wielki Piątek o godz. 16.00 w zakrystii. Prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii. Kolejne Msze Św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.15, 12.00 i 18.00.

10.  Zapraszamy do sklepiku parafialnego gdzie nabywać możemy katolicką prasę.