Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa 20.03.2016 r


 1. OgłoszeniaW dzisiejszą Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia: Mękę Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na kwiaty oraz na przygotowanie wielkanocnych dekoracji w kościele.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.15.
 3. Przed kościołem ministranci rozprowadzają wielkanocne palmy, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie letnich wyjazdów ministrantów.
 4. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, dziś po wszystkich Mszach św. wolontariusze Parafialnego Caritas rozprowadzają świece świąteczne na Wielkanocne stoły po 5, 10 i 12 zł. Zebrane ofiary będą przeznaczone na  dalszą pomoc dla najbiedniejszych rodzin, zwłaszcza na dofinansowanie wyjazdu dzieci na letnie kolonie oraz na kolejną akcję przyborów szkolnych dla dzieci z tych rodzin  Zapraszamy wszystkich parafian do wsparcia tej Wielkanocnej Akcji Miłości.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę.
 6. Spowiedź od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy Świętej. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego i w Wielkanoc nie będziemy spowiadać.
 7. We wtorek 22.03 po Mszy św. wieczornej godz. 18.30 w kościele zapraszamy na spotkanie Panów, którzy będą brali udział w wielkoczwartkowym obrzędzie Mandatum – umycia nóg.
 8. W środę 23.03 po Mszy św. wieczornej ok 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej. Zapraszamy wszystkich: lektorów, ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa. Kolejne spotkanie odbędzie się w Wielki Piątek o godz. 9.00.
 9. Triduum Paschalne i Wielkanoc:
 10. Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Rano w katedrze Biskup sprawuje wraz z kapłanami Mszę Krzyżma podczas której święci oleje krzyżma i chorych. Tego dnia w kościołach parafialnych jest tylko jedna Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej celebrowana przez wszystkich kapłanów. W naszej parafii Eucharystia rozpocznie się o godz. 18.00. Po Eucharystii Najświętszy Sakrament zostanie Przeniesiony do kaplicy adoracji – CIEMNICY. Tu adoracja trwać będzie go godz. 22.00.
 11. Wielki Piątek jest pamiątką śmierci Jezusa na krzyżu. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rano adoracja w ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.00. O godz. 9.00 Służba Liturgiczna zaprasza na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię. Centrum tego dnia jest Liturgia Męki Pańskiej, która w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie zakończy się o godz. 22.00. Rozpoczynamy również nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Koronkę odmówimy o godz. 15.00. Przypominamy, że tego dnia dorosłych katolików obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta oraz powstrzymanie od pokarmów mięsnych i alkoholu.
 12. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa, zstąpienie do otchłani oczekując Jego Zmartwychwstania. Zachęcamy do zachowania postu paschalnego. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 20.00. Poświęcenie pokarmów na stoły wielkanocne w kościele w godz. 8.00 – 18.00. Tego dnia tradycyjnie ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla ministrantów oraz fundusz ministrancki. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 13. Uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego – Wigilia Paschalna jest najuroczystszą liturgia całego roku. Rozpoczniemy ją poświęceniem ognia przed kościołem o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy świece przy których odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.W Niedzielę Wielkanocną procesja rezurekcyjna i pierwsza Eucharystia o godz. 6.00. Dla uświetnienia liturgii zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii.Kolejne Msze Św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.30, 12.00 i 18.00.
 14. W miniony poniedziałek pożegnaliśmy do wieczności śp. Krystynę Lach – Mamę ks. Łukasza. Ks. Łukasz pragnie serdecznie podziękować wszystkim parafianom, którzy tak licznie uczestniczyli w pogrzebie w Wołominie, oraz otaczali ks. Łukasza i Jego Siostry życzliwością i modlitwą w trudnych chwilach choroby i śmierci Mamy Krystyny.