Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa 13.04.2014 r.


  1. OgłoszeniaWolontariusze rozprowadzają świąteczne świece na stoły wielkanocne w cenie 5, 10 i 12 zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia szkolnego dla najuboższych dzieci oraz dofinansowanie ich letniego wypoczynku. Zachęcamy wszystkich parafian do wsparcia tej Wielkanocnej Akcji Miłości.
  2. Są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Informacje i zapisy u Pana Marka Kroczka.
  3. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W najbliższe dni kancelaria parafialna  czynna tylko w poniedziałek i środę.
  4. Spotkanie Służby Liturgicznej we wtorek o godz. 18.30 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emmanuel” zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą uzdrowienia.
  6. W Triduum  Paschalne nie będziemy spowiadać  –  wszyscy kapłani uczestniczą w liturgii. Spowiedź od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i od 17.30.
  7. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana przez wszystkich kapłanów o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
  8. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły: jeden posiłek syty i dwa mniejsze oraz powstrzymanie się od mięsa i alkoholu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00-18.00. O godz. 9.00 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Ciemnej Jutrzni. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary tego dnia są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.  Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc. Ofiarodawców kwiatów do Grobu Pańskiego prosimy o dostarczenie ich w środę i czwartek do południa. Już dziś dziękujemy za ten gest.
  9. Wielka Sobota  –  zaleca się zachowanie postu paschalnego. Święcenie pokarmów na  stół wielkanocny w godz. 8.00-18.00. O godz. 9.00 Ciemna Jutrznia. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Przez cały dzień ministranci rozprowadzać będą wodę święconą, dochód przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny ministrantów z ks. Łukaszem. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.30. Prosimy przynieść ze sobą świece.
  10. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, po niej uroczysta pierwsza Msza św. Pozostałe Msze święte: 10.15, 12.00 (z udzielaniem sakramentu Chrztu św.) i 18.00.

Dodaj komentarz