- W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Procesja wyruszy po Mszy o godz. 11.00 ulicami: Piłsudskiego, Bandurskiego, Okólną, 11 Listopada i Piłsudskiego do kościoła. Zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystości. Dzieci komunijne będą uczestniczyć w procesji w zorganizowanej grupie w strojach komunijnych. Zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, zadbanie o czystość i udekorowanie domów przy trasie procesji. Za udział w procesji możemy uzyskać odpust zupełny.
- W tym tygodniu w Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne bezpośrednio po wieczornym nabożeństwie czerwcowym.
- Biskup udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele dla osób przebywających na terenie naszej diecezji.
- Jest to także I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
- W I Piątek miesiąca jest tradycyjnie Droga Krzyżowa o 21.00 – z naszej parafii do Pustelnika i z powrotem.
- W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszyśw. o 8.00.
- Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna po nabożeństwie czerwcowym o 17.15.
- Dzisiaj ostatni tydzień nabożeństw majowych. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach przez cały maj prosimy aby przyniosły wyklejone plakaty.
- Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu odprawiane będą w kościele codziennie o 17.30, także w Boże Ciało o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.15.
- Dzieciom komunijnym z kl. III E,F,G składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na Zebrano 750 zł. Złożone ofiary zostają przekazane do dyspozycji Ojca Świętego na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.
- Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
- W nocy z 12/13.06.2026 będzie miała miejsce adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do włączenia się to tej adoracji wspólnoty naszej parafii, a także osoby indywidualne i zadeklarowanie swego udziału przez wpisanie się na listę. Wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
- Za tydzień będziemy przeżywać XIX Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary”. Z udziałem Konferencji Episkopatu Polski i władz państwowych do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. S. Bolesławy Lament, oraz bł. Ks. Józefa Stanka męczennika II Wojny Światowej. O 12.00 uroczysta Msza św. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Materiały informacyjne wyłożono z tyłu kościoła.
- Remont naszego kościoła rozpoczynamy 8 czerwca i planujemy zakończyć do końca października. W tym czasie kościół będzie zamknięty, Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane w Domu Katolickim w sali gimnastycznej. Kaplica Adoracji podczas remontu będzie otwarta. Msze św. będą odprawiane w dni powszednie o 7.00 i 17.00. W niedziele bez zmian. Osoby, które zamówiły intencje mszalne w tych dniach w godzinach o 8.00 i 18.00 prosimy o kontakt i potwierdzenie przyjęcia zmiany godziny. Serdecznie prosimy o modlitwę.
- W najbliższą sobotę 6 czerwca o 10.00 w Katedrze Warszawsko – Praskiej 9 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu, a w następną niedzielę o 18.00 ks. Ireneusz Zawadzki, który przez 2 lata uczył religii w LO im. św. Jana Pawła II odprawi u nas Mszę św. prymicyjną.
- Są jeszcze wolne miejsca na ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę 6 VI. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy na stoliku pod chórem.
- Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji zaprasza na wakacyjne rekolekcje z rodziną lub indywidualnie w lipcu w góry – Małe Ciche, oraz nad morze – Jastarnia, lub Białogóra, w sierpniu rekolekcje dla nauczycieli i wychowawców. Szczegóły na dole w ogłoszeniach.
- Stowarzyszenie Marki Pustelnik Struga, zaprasza na prelekcję historyczną o początkach kościoła i parafii w Markach. Spotkanie odbędzie się w dniu 7 czerwca (niedziela) o godz. 13.15 na terenie przykościelnym. Prelekcję poprowadzi Zbigniew Paciorek.
- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie prowadzone przez ks. Artura i wspólnoty naszej parafii.
- Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich: góry – Małe Ciche od 03 do 11 lipca (szczegóły na plakacie), nad morzem – Jastarnia 11 – 18 lipca, lub Białogóra 25 – 31 lipca. Rekolekcje dla nauczycieli i wychowawców od 31 lipca – 07 sierpnia w Górce Klasztornej. Zapisy przez telefon kontaktowy 609 106 227, na stronie internetowej RRN diecezji Warszawsko – Praskiej (www.rrnpraga.pl), lub u ks. Proboszcza.