OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024r.


 1. Dzisiaj obchodzimy XVII Święto Dziękczynienia. W procesji ulicami Warszawy do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wniesione relikwie św. Jadwigi Królowej. W związku z tym świętem dzisiaj prowadzimy zbiórkę do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.15.
 3. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym. Na zakończenie Oktawy w czwartek po procesji zostaną poświęcone wianki.
 4. W piątek 7 VI obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Po nabożeństwie czerwcowym odmówimy akt wynagrodzenia (można uzyskać odpust zupełny). Z racji uroczystości możemy w tym dniu spożywać pokarmy mięsne. Jest to I piątek miesiąca. Do chorych udamy się od 9.00. Spowiedź dla dzieci bez kl. IV od 16.30.
 5. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy do udziału w adoracji wynagradzającej Najśw. Sercu P. Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi w nocy z piątku na sobotę 7/8 VI. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 20.30. O godz. 24.00 Msza św. w int. wynagradzającej … ,a później cd. adoracji do godz. 7.00. Modlitewne czuwanie poprowadzą poszczególne wspólnoty naszej parafii. Prosimy o zadeklarowanie udziału w adoracji przez wpisanie się na listę. Harmonogram czuwania i lista wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła.
 6. W następną  niedzielę dzieci z klas IV z naszej parafii będą przeżywały rocznicę I Komunii św. w dwóch grupach: o 10.30 kl. IV ABC, oraz o 12.00 kl. IV DEFPróba dla kl. IV ABC w środę 05.06 o 16.15, a dla kl. IV DEF także w środę 05.06 o 19.00. Spotkanie organizacyjne z rodzicami odbędzie się po próbie. Spowiedź dla dzieci z kl. IV ABC będzie w czwartek 06.06 o 19.00, dla kl. IV DEF w piątek 07.06 o 19.00.
 7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie prowadzone przez ks. Rafała i wspólnoty naszej parafii.
 8. Bardzo dziękujemy dzieciom komunijnym i rodzicom za dar serca – ofiary złożone na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Zebrano 3000 zł
 9. P. Joanna matka 3 dzieci – uczniów S.P. Nr 2 w Markach walczy ze złośliwym nowotworem. Przedstawiciele rodziców z tej szkoły w przyszłą niedzielę przeprowadzą zbiórkę do puszek na leczenie i rehabilitację. Można także pomóc poprzez zrzutkę na stronie pomagam.pl. Prosimy także o modlitwę.
 10. Ulotki – Vademecum wyborcze katolika.
 11. Prasa katolicka.