Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu 30.03.2014 r.


 1. OgłoszeniaW wyniku przeprowadzonej w ubiegłą niedzielę przez Caritas zbiórki na paczki świąteczne dla  dzieci  zebrano  kwotę  3.502 zł . Za złożone ofiary składamy serdeczne ”Bóg zapłać”.
 2. Dzisiaj po Mszach św. Skauci I Mareckiej Grupy Skautingu Harcerstwa Katolickiego Zawisza, działającej przy naszej parafii, będą rozprowadzać drobne upominki wielkanocne w postaci własnoręcznie wykonanych kart , ozdobnych pisanek. Ofiary składane przy ich nabywaniu są dobrowolne, a dochód przeznaczony jest na sfinansowanie zakupu namiotu obozowego dla naszych skautów.
 3. Od poniedziałku do środy włącznie odbywać się będą rekolekcje szkolne: godz. 9.00 – klasy 0-3 SP, godz. 11.00 – klasy gimnazjum i liceum, godz. 13.00 – klasy 4-6 SP.
 4. Przypominamy, że w sobotę 5 kwietnia o godz. 14.00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci klas III c i d przygotowujących się do I Komunii św.
 5. W przyszłą niedzielę 6 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.15 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 6. W przyszłą niedzielę oraz w Niedzielę Palmową ministranci rozprowadzać będą palmy. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na fundusz ministrancki i dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego ministrantów.
 7. Jest jeszcze około 5 miejsc wolnych na Kolonie Parafialne w Okunince. W tym roku z tej formy wypoczynku letniego skorzystać może  grupa około 100 osób. Informacje u Ks. Łukasza.
 8. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 18. Drogi Krzyżowe: 16.30 dla dzieci, 17.15 dla dorosłych, 19.00 dla młodzieży. Również w tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza święta i nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.00.
 9. Już po raz kolejny w czasie Wielkiego Postu trwa akcja CARITAS „Jałmużna Wielkopostna”. „Wiara i Miłosierdzie” to motto przewodnie tegorocznej akcji.  Ideą akcji jest rezygnacja z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób środków na rzecz osób potrzebujących pomocy, często żyjących obok nas.  Ofiary naszej wielkopostnej jałmużny będzie można złożyć w następną niedzielę 6 kwietnia do puszek przed kościołem. Wszystkie zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc szczególnie potrzebującym rodzinom i dzieciom z naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w tę wielkopostną akcję Caritas.
 10. W kiosku parafialnym są jeszcze do nabycia egzemplarze I tomu „Rocznika Mareckiego”. Jest to publikacja opracowana przez lokalnych historyków, regionalistów pod redakcją Pana Zbigniewa Paciorka. W roczniku znajdują się ciekawe artykuły dotyczące dziejów Marek. Cena egzemplarza – 21 zł.
 11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego gdzie nabyć można prasę katolicką.

Dodaj komentarz