Ogłoszenia duszpasterskie –IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018


 1. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, którą rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej: 16.30 – dla dzieci, 17.15 – dla dorosłych, 19.00 dla młodzieży oraz dorosłych. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 3. W sposób szczególny zapraszamy dzieci z klas III, którzy poprowadzą Drogę Krzyżową w najbliższy piątek o 16.30
 4. Za tydzień rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które będą także bezpośrednim przygotowaniem do nawiedzenia Matki Bożej w znaku Jasnogórskiego Obrazu. Rekolekcje poprowadzi o. Bazyli Cendrowicz paulin. Program rekolekcji i Nawiedzenia znajdziemy na folderkach i na stronie internetowej parafii. Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę oczekiwania na nawiedzenie M. Bożej po Mszy św.
 5. W sklepiku można nabyć flagi i inne materiały, by z tej okazji ozdobić nasze domy i ulice.
 6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców z obu grup.
 7. Krzysztof Bodecki zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej – dwie trasy 21 albo 41 km nocą 16.III z Pustelnika. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Szczegóły w gablocie przed kościołem lub na profilu FB EDK Marki.
 8. W imieniu Sekretariatu Fatimskiego zapraszamy do Krucjaty Jednej Intencji, która polega na podjęciu w dowolnym miejscu i czasie dowolnej formy modlitwy, pokuty, czy jakiejś ofiary, ale w jednej konkretnej intencji: „By Maryja była bardzie znana i miłowana; by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. Bliższe informacje w gablocie.
 9. Od następnej niedzieli ministranci będą rozprowadzać palmy. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.
 10. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. wolontariusze parafialnej Caritas zbierać będą do puszek ofiary na przygotowanie świątecznych paczek oraz świątecznego poczęstunku dla swoich podopiecznych.
 11. Prywatna Szkoła Podstawowa Ad Astra w Markach rozpoczęła rekrutację do klas 0 i I, zaprasza również do zapisów klas II-VIII i III gimnazjum. Jest kilka miejsc bezpłatnych dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Więcej informacji na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła i w sekretariacie szkoły.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
 13. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji obfitych duchowych owoców Nawiedzenia M. Bożej.