Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna 11.05.2014


 1. OgłoszeniaDziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę  parafialną na temat: „Początek kościoła i parafii w Markach”, którą poprowadzą panowie Zbigniew i Tomasz Paciorek.
 2. Sprowadzone zostały jeszcze modlitewniki bł. Jana Pawła II. Można je nabyć w zakrystii.
 3. We wtorek 13 maja będziemy obchodzić wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia o godz. 18.00 ks. Ryszard i kapłani z jego rocznika sprawować będą Mszę św. dziękczynną z okazji 6. rocznicy święceń kapłańskich. Dostojnych jubilatów otoczmy naszą modlitwą. Po Mszy św. procesja fatimska ulicami naszej parafii.
 4. W czwartek 15 maja narzeczonych uczestniczących w katechezach przedmałżeńskich zapraszamy na Dzień Skupienia. Spotkanie w kaplicy Sióstr Honoratek o godz. 19.00.
 5. W sobotę 17 maja zapraszamy do udziału w rekolekcjach w promieniach Bożego Miłosierdzia, które odbędą się w Domu św. Faustyny w Ostrówku.
  Strefa Uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Początek o godzinie 9.30.
 6. W niedzielę 18 maja (w 94. rocznicę urodzin Karola Wojtyły) zapraszamy na Dzień Dziękczynienia za Kanonizację Jana Pawła II do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie. Początek o godzinie 11.30. Organizujemy pielgrzymkę rowerową na te uroczystości. Zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej Akcji Katolickiej oraz telefonicznie: 508 121 458. Zbiórka przed kościołem o godzinie 9.30. Przed startem zostaną poświęcone rowery. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 7. W następną niedzielę w kiosku parafialnym będą prowadzone zapisy na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Sandomierza planowaną w dniach od 31 maja do 1 czerwca. Nawiedzimy również Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, Opactwo Cystersów w Wąchocku, Opatów oraz inne warte poznania miejsca Ziemi Sandomierskiej. W sobotę 21 czerwca odbędzie się 19. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę.
 8. W przyszłą niedzielę 18 maja podczas Mszy św. o godz. 10.15 pierwsza grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Św. Parafian niezwiązanych z tymi dziećmi prosimy o przyjście na Msze św. w innych godzinach.
 9. Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Izydora naszego patrona. Główna Msza św. i procesja eucharystyczna o godz. 12.00.
 10. We wtorek 20 maja w godz. 19.00-20.00 w Domu Katolickim przyjmowane będą karty kolonijne i wpłaty za udział młodzieży i dzieci w koloniach parafialnych.
 11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego, gdzie możemy nabyć prasę katolicką.

Dodaj komentarz