Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna 07.05.2017


 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W naszym kościele sprawujemy je w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego udziału, a szczególnie młodzież, ministrantów oraz wszystkie dzieci.
 2. Nabożeństwa majowe przy kapliczce MB Fatimskiej na Zieleńcu są odprawiane o godz. 19.00. Zapraszamy do podtrzymywania tej pięknej i bardzo potrzebnej pobożności i tradycji.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z obu grup odbędzie się w najbliższy piątek 12.05 o 19.00 w kościele, natomiast dla rodziców w przyszłą niedzielę 14.05 o godz. 19.00
 4. Narzeczonych i małżonków zapraszamy w najbliższą środę na konferencję „Jak budować szczęście małżeńskie”. Wygłosi ją dr hab. Mieczysław Guzewicz, konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, mąż i dziadek. 10.05 Dom Katolicki godz. 18.00.
 5. Stowarzyszenie Marki – Pustelnik – Struga organizuje zbiórkę żywności o przedłużonym terminie ważności, oraz artykuły higieniczne dla Polaków na Kresach ( do 20 maja), którą można zostawiać w „Bistro Pomarańcza” obok kościoła. Akcję można również wesprzeć ofiarami na konto podane na plakatach. Dary te będą przekazane przez uczestników Międzynarodowego Rajdu Motocyklowego Warszawa – Monte Cassino.
 6. Nasza parafia organizuje od 4 do 17 lipca kolonie letnie do Okonin nad jeziorem, w Borach Tucholskich, w ośrodku wypoczynkowym. Zapisy koordynuje ks. Piotr. Wpisowe 300 zł. Dla ministrantów, lektorów i osób z grupy młodzieżowej zniżka 200 zł. Bliższe informacje możemy otrzymać w zakrystii
 7. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczornej ok godz. 19.00 zapraszamy na Koncert – Misterium pt: „Totus Tuus – Nadzieja” w wykonaniu zespołu The Wellness Sound. Zaproszenia, które wyłożone na stolikach pod chórem są do wzięcia.
 8. Zapraszamy wszystkich motocyklistów, rowerzystów i rajdowców dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.00, a po Mszy św. poświęcimy pojazdy jednośladowe.
 9. Dzisiaj po Mszach św. ss. Katarzynki z Siemek k/ Kętrzyna przeprowadzą zbiórkę ofiar na utrzymanie Domu dla Dziewcząt Uzależnionych.
 10. W sobotę 13.05 przypada 100 rocznica objawień MB w Fatimie. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, po której wyruszy procesja fatimska ulicami naszej parafii. Na zakończenie odśpiewamy w kościele litanię do Matki Bożej.
 11. Także w sobotę 13.O5 odbędzie się kolejna piesza pielgrzymka nocna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarem spod kościoła o 18.30. Chętnych zapraszamy do wpisywania się do zeszytu pod chórem.
 12. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 13. W przyszłą niedzielę taca na nasze Seminarium Duchowne. Natomiast po Mszach zbiórka do puszek prowadzona przez koło Caritas naszej parafii na kolonie letnie dla dzieci.
 14. Prasa katolicka.