OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA W. POSTU – 10.03.2024 r.


 1. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: 16.30 – dla dzieci, 17.15 – dla dorosłych, 18.45 dla młodzieży oraz dorosłych; w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży poprowadzi ks. Łukasz Skołud MSF. Msze św. z nauką rekolekcyjną w niedzielę będą według grafiku niedzielnego. Poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 20:00.
 3. Rekolekcje dla dzieci będą w szkole w najbliższy piątek 15 III i w poniedziałek 18 III, a w kościele we wtorek 19 III Msza św. dla kl. I – III o 9.00, kl. IV – VI o 11.30, oraz kl. VII, VIII o 12.30. Dla młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana P. II rekolekcję będą w przyszłym tygodniu w szkole w środę 20 III i czwartek 21 III, oraz w kościele w piątek 22 III Msza św. o 13.30. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 4. Msza św. z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odprawiona będzie dzisiaj o 13.15.
 5. W najbliższy czwartek 14.03 o godz. 19.00 w kościele  zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie i później na prelekcję p. Małgorzaty Nawrockiej – pedagog, dziennikarki, oraz autorki kilkudziesięciu książek, scenariuszy teatralnych i szkolnych podręczników na temat wychowania do korzystania z mediów przez dzieci w wieku 0 – 16 lat. Wstęp wolny.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku I i II razem odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 19:00 w kościele. Będzie ono miało charakter modlitewny z możliwością spowiedzi przedświątecznej.
 7. Odpowiadając na apel Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego zapraszamy do włączenia się w modlitwę nowennową “Akcja 21:20 “ w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Rozpoczęcie 16 III, zakończenie 24 III w przeddzień Dnia Świętości Życia 25 III. Można się włączyć w modlitwę Apelu Jasnogórskiego, lub modlić indywidualnie o dowolnej porze dnia. Naszym kościele będziemy się modlili po każdej Mszy św. Wzór modlitwy znajdziemy na stronie internetowej w naszych ogłoszeniach.
 8. 13 marca w 11rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową prosimy o modlitwę w intencji Papieża oraz zapraszamy tego dnia na uroczystą Mszę św. do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
 9. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 22 marca o 20:00 Mszą św. w parafii M.B. Królowej Polski w Markach Pustelniku. Szczegóły na plakacie.
 10. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne na drugie półrocze 2023r.
 11. W przyszłą niedzielę oraz w Niedzielę Palmową jak co roku ministranci będą rozprowadzać palmy z których dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.
 12. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali ofiary do puszek przeznaczone na przygotowanie świątecznych paczek żywnościowych, oraz ze środkami czystości dla najbardziej potrzebujących osób starszych i chorych, oraz matek samotnie wychowujących dzieci.
 13. Prasa katolicka

Zaproszenie do modlitwy nowennowej w intencji Ojczyzny

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Każdego dnia polecajmy Panu Bogu szczegółowe intencje:

 • Dzień pierwszy (16 marca) – O odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków;
 • Dzień drugi (17 marca) – O pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną;
 • Dzień trzeci (18 marca) – O zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski;
 • Dzień czwarty (19 marca) – O odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin;
 • Dzień piąty (20 marca) – O siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania;
 • Dzień szósty (21 marca) – O światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny;
 • Dzień siódmy (22 marca) – O prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych;
 • Dzień ósmy (23 marca) – O szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej;
 • Dzień dziewiąty (24 marca) – O pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.

W tych wszystkich intencjach pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.

Szczegółowe informacje o nowennie będą dostępne w komunikatach prasowych.

+ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodn. Konf. Episkopatu Polski

Warszawa, 4 marca 2024 roku

_________________

 

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi SJ

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.