Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu, 18.12.2016


 1. OgłoszeniaRoraty – adwentowe Msze św. wotywne o NMP sprawowane są w naszym kościele:
 • w poniedziałki, środy i piątki o godz. 00
 • we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00

Wszystkich serdecznie zapraszamy. Dzieci mogą zbierać codziennie części do powstającej szopki bożonarodzeniowej. Dla tych, którzy złożą całą szopkę przewidziana na koniec adwentu nagroda. Prosimy aby na roraty przynosić ze sobą lampiony.

 1. Dziś po Mszy o godz. 12.00.spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych z II grupy

kl III D, E i F.

 1. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabywać w sklepiku parafialnym i w zakrystii. Na opakowaniu widnieją zdjęcia naszego kościoła, oraz podstawowe informacje dotyczące naszej parafii. Złożoną ofiarą wesprzemy odnawianie naszego kościoła
 2. Dziś po Mszach św. wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świąteczne świece na stół wigilijny. Przedstawiciele Akcji Katolickiej rozprowadzają pobłogosławione sianko na stół wigilijny, a uzyskane środki przeznaczone będą na działalność statutową Stowarzyszenia.
 3. Adwentowa spowiedź przedświąteczna w tym roku połączona będzie z liturgia pokutną w najbliższy poniedziałek i wtorek, czyli 19 i 20 XII od godz. 16.00 do 20.00.
 4. Z powodu adwentowej spowiedzi kancelaria będzie nieczynna w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek wieczorem.
 5. Zapraszamy na uwielbienie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w środę 21 XII po Mszy św. wieczornej.
 6. W wigilię Bożego Narodzenia w sobotę 24.12 Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i o 8.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej o 18.00. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
 7. W następną niedzielę 25.XII Uroczystość Narodzenia Pańskiego, zapraszamy na uroczystą Pasterkę o północy. Po niej tradycyjnie przełamiemy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia. Taca podczas Pasterki będzie zbierana na Fundusz Obrony Życia. Pozostałe Msze św. o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 – Chrzty, i 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 7.00.
 8. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas w tym tygodniu w swoich domach, dziękujemy za złożone ofiary. W tym roku ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na prace związane z odnowieniem i remontem naszego kościoła, w związku z przygotowaniem do Jubileuszu 100 – lecia parafii. Wizytę duszpasterską kontynuować będziemy po Świętach Bożego Narodzenia.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.