Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedz. Zwykła – 31.01.2021 r.


 1. Przypominamy, że wciąż obowiązują ograniczenia co do ilości osób na Mszach św. w kościele, zaleca się zachowywanie dystansu, dezynfekowanie rąk i konfesjonału przed spowiedzią.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele trwa przez cały tydzień z wyjątkiem soboty od 15.00 do 18.00.
 3. Msze św. połączone ze spotkaniami formacyjnymi dla dzieci klas III i rodziców będą w sobotę 6 II: o godz. 15.00 dla klasy III.E oraz o godz. 16.30 dla klasy III.F i dzieci z innych szkół. Na Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone dzieciom modlitewniki, oraz będą poświecone medaliki, które rodzice założą swoim dzieciom. Medaliki wcześniej powinni zakupić rodzice.
 4. W ramach przygotowania do I komunii św. zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na indywidualne spotkania z księdzem. Spotkania będą się odbywały na plebanii. Prosimy o zapisywanie się na konkretne, dogodne dla siebie terminy w zakrystii, w kancelarii, lub telefonicznie. Spotkania dla klas III.C i III.D odbywały się będą od następnego poniedziałku 8.II do soboty 13.II. Proponowany grafik spotkań dla tych klas umieścimy na stronie parafialnej na początku tego tygodnia. Spotkania te są obowiązkowe.
 5. Ks. Michał zaprasza na spotkanie lektorów w piątek o godz. 19.00.
 6. Msze św. tzw. kolędowe, podczas których będziemy wypraszać dla poszczególnych rodzin mocy Bożego błogosławieństwa, a na zakończenie będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa tym rodzinom, będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 19.00.
  Poniedziałek 1.02 dla wcześniej zadeklarowanych osób z ulic: Okólnej, Rejtana i Mieszka I
  Środa 3.02 dla zadeklarowanych osób z ulic: Słonecznej, Promiennej, Piłsudskiego, Lisi Jar, i Małachowskiego 1, oraz pozostałych osób zadeklarowanych na ten tydzień.
  Osoby, które jeszcze nie zadeklarowały swojej obecności, a chciałyby uczestniczyć w Mszy kolędowej, prosimy o zapisywanie się na listę. Msza dla tych osób będzie odprawiona w czwartek 4.02.
  Zachęcamy, by skorzystać wcześniej ze spowiedzi i przyjąć tego dnia Komunię św.
 7. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 8. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc luty.
 9. We wtorek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia przynosimy do kościoła świece (prosimy o zabezpieczenie ich przed kapaniem). Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
 10. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00 na zaproszenia.
 11. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00
 12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.15 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 13. W następną niedzielę, 7 lutego wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali ofiary do puszek, przeznaczone na przygotowanie świątecznej pomocy dla 100 swoich najuboższych podopiecznych – osób starszych, chorych i samotnych.
  Pragniemy też przypomnieć, że ofiary na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących można także przekazać na konto naszej parafialnej Caritas. Dane do przelewu na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.
 14. Prasa katolicka