Ogłoszenia duszpasterskie –III Niedziela Wielkiego Postu – 4.03.2018


 1. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, którą rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej: 16.30 – dla dzieci, 17.15 – dla dorosłych, 19.00 dla młodzieży oraz dorosłych. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 3. Wczoraj w katedrze Warszawsko – Praskiej odbyła się promocja nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej w tym także naszego parafianin Zbigniewa Pawlaka.
 4. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Przed Mszą św. o 10.30 śpiewanie pieśni patriotycznych, a po Mszy św. inscenizacja historyczna przed kościołem.
 5. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 6. Dzisiaj zbiórka do puszek na dzieła misyjne Ad Gentes.
 7. Za tydzień po wszystkich Mszach św. wolontariusze parafialnej Caritas zbierać będą do puszek ofiary na przygotowanie świątecznych paczek oraz świątecznego poczęstunku dla swoich podopiecznych.
 8. W najbliższy piątek 9.III od godz. 15.00, oraz całą sobotę 10.III, wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali w 3 mareckich „Biedronkach”: przy ul. Fabrycznej, Piłsudskiego i Bandurskiego żywność z długim terminem. Zebrana żywność będzie przeznaczona na świąteczną pomoc dla podopiecznych Caritas.
 9. Krzysztof Bodecki zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej – dwie trasy 21 albo 41 km nocą 16.III z Pustelnika. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Szczegóły w gablocie przed kościołem lub na profilu FB EDK Marki.
 10. W sobotę 10.III odbędzie się kolejna piesza pielgrzymka nocna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarem spod kościoła o 18.30. Chętnych zapraszamy do wpisywania się do zeszytu pod chórem.
 11. Siostry Rodziny Maryi rozpoczęły nabór do klas 1, 2, 3 szkoły podstawowej. Więcej informacji na plakatach, stronie internetowej lub u sióstr przy ul. Kasztanowej 21.
 12. Dzień otwarty w Katolickiej Szkole Podstawowej księży michalitów w Markach odbędzie się w sobotę 10.III o godz. 10.00 szczegóły na banerze przed kościołem.
 13. Także 10.III o godz. 11.00 dzień otwarty w katolickim Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Archutowskiego przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.
 14. W dniu dzisiejszym po mszach św. zbieramy ofiary do puszek na dzieła misyjne Ad Gentes.
 15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
 16. 21 marca 2018 nasza parafia będzie przeżywała czas nawiedzenia M. Bożej w znaku Obrazu M.B. Częstochowskiej. Rekolekcje parafialne, które rozpoczną się w sobotę 17 marca będą bezpośrednim przygotowaniem do tej Uroczystości. Za tydzień w sklepiku będzie można nabyć flagi i inne materiały, by z tej okazji ozdobić nasze domy i ulice. Przygotowany też będzie folderek z programem nawiedzenia. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji obfitych duchowych owoców tego wydarzenia.