Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017


 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Pomocą w przeżyciu tego pięknego i trudnego czasu są nabożeństwa:
  • W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: 16.30 – dla dzieci, 17.15 – dla dorosłych, 19.00 – dla młodzieży oraz dorosłych.
  • W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15
 2. W przyszłą niedzielę 26 marca rozpoczynamy w parafii rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy 29.03.2016. Porządek Mszy św. z naukami: 7.00, 10.00, 18.00 i 20.00. Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej, oraz z gimnazjum i liceum będą także w tych samych dniach w godzinach: 9.00 – kl.- 0 – III, 11.30 – gimnazjum i liceum, 12.30 – kl. IV – VI. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Husak kapłan diecezji Warmińskiej, założyciel jednej z pierwszych szkół katolickich w Polsce, przez 7 lat pracował wśród Polonii na Łotwie, obecnie od 2 lat rezydent w parafii Św. Jana Chrzciciela w Michalinie.
 3. Dziś po Mszy o godz. 12.00.spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych z I grupy kl. III A, B, C, oraz szkoła „Ad Astra”. Za tydzień na Mszy św. o godz.12.00 dzieci przygotowujące się do I komunii św.- z obu grup – otrzymają modlitewniki.
 4. Nasza parafia planuje w lipcu wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży, oraz całych rodzin z dziećmi. Włączymy się w organizowane od ponad 50 lat przez ks. Mirosława Mikulskiego obozy wakacyjne „Tygrysy”. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie za tydzień 26.III w kościele po Mszy św. wieczornej ok. godz.19.00
 5. Krzysztof Bodecki zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej – 46 km nocą 7.IV z Pustelnika do Jadowa Szczegóły w gablocie przed kościołem.
 6. Dziś po wszystkich Mszach św. wolontariusze parafialnej Caritas zbierają do puszek ofiary na przygotowanie 160 świątecznych paczek dla swoich podopiecznych – dzieci z najuboższych rodzin oraz osób starszych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych.
 7. W najbliższy piątek 24.III od godz. 15.00, oraz całą sobotę 25.III, wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali w 2 mareckich  „Biedronkach”: przy ul. Fabrycznej i Bandurskiego, oraz w sklepie Tesco żywność z długim terminem. Zebrana żywność będzie przeznaczona na świąteczną pomoc dla ok. 140 rodzin, podopiecznych Caritas.
 8. Bardzo zachęcamy wszystkich, a szczególnie rodziny do wzięcia udziału w Marszu Świętości Życia, który przejdzie ulicami Warszawy w niedzielę 2.04, a rozpocznie się Mszą św. w katedrze św. Floriana o godz. 11.00. Będzie to okazja, by zamanifestować radość i piękno życia, stanąć po stronie życia słabego, a tym samym uczcić kolejną rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
 9. W tym tygodniu obchodzić będziemy jubileusz 25-lecia naszej diecezji.
  • W czwartek 23.03 o 18.00 Msza św. dziękczynna dla naszego dekanatu w kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach.
  • W piątek 24.03 uroczystości parafialne:
   1. Droga krzyżowa w intencji naszej diecezji o 17.15
   2. Msza św. jubileuszowa o 18.00

 • Nabożeństwo dziękczynno-błagalne po Mszy św. wieczornej

Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o 19.00

 • W sobotę 25.03 Msza św. katedrze św. Floriana o 11.00

Drodzy Kapłani,
Osoby życia konsekrowanego,
Bracia i Siostry,

Zbliża się 25 rocznica ustanowienia z woli św. Jana Pawła II, Diecezji naszej Warszawsko-Praskiej. Jest to srebrny jubileusz jednej z najmłodszych polskich diecezji, skoro najstarsze mają po 1000 lat istnienia.

Jubileusz oznacza radość. Radość z daru życia i istnienia tego żywego Kościoła lokalnego. Radość ze zrealizowanego dobra, dzięki Bożej pomocy i wysiłku nas wszystkich. Radość i dziękczynienie za podjęty trud, począwszy od kolejnych Biskupów Diecezjalnych, poprzez Kapłanów diecezjalnych i zakonnych, Członków i Członkinie tak wielu zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego, przeszło milion wiernych świeckich, żyjących w 184. parafiach i zaangażowanych we wspólnotach, ruchach apostolskich i dziełach charytatywnych.

Stąd też obecność przedstawicieli tychże parafii i wymienionych wspólnot i dzieł na obchodach jubileuszu jest obowiązkiem serca, sprawiedliwości i szczodrobliwości, by razem dzielić się radością.

Zapraszam zatem wszystkich do Katedry Warszawsko-Praskiej, 25 marca na godz. 11.00, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Niech jubileuszowa Msza Święta stanie się widocznym znakiem jedności naszego Kościoła w modlitwie i dziękczynieniu.

+ Abp Henryk Hoser SAC
Biskup Warszawsko-Praski

 1. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.