Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna 30.04.2017


 1. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele będziemy je sprawować w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego udziału, a szczególnie młodzież, ministrantów oraz wszystkie dzieci.
 2. Nabożeństwa majowe przy kapliczce MB Fatimskiej na Zieleńcu są odprawiane o godz. 19.00. Zapraszamy do podtrzymywania tej pięknej i bardzo potrzebnej pobożności i tradycji.
 3. W środę 3.V przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny, oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia w naszym kościele Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz.12:00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii św., a w piątek do pierwszej spowiedzi. Dzielimy radość dzieci i rodziców. Polecajmy ich Panu Bogu w naszych modlitwach – szczególnie w tych dniach.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00 i 18.00. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00
 7. Dzisiaj po Mszy św. rozdajemy intencje dla Kół Żywego Różańca na miesiąc maj.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy „A” odbędzie się w piątek 5.V o godz. 18.30 w kościele. Natomiast spotkanie dla rodziców młodzieży z obu grup odbędzie się w niedzielę 14 maja o godz. 19.00
 9. Stowarzyszenie Marki – Pustelnik – Struga organizuje zbiórkę żywności o przedłużonym terminie ważności, oraz artykuły higieniczne dla Polaków na Kresach ( do 20 maja), którą można zostawiać w „Bistro Pomarańcza” obok kościoła. Akcję można również wesprzeć ofiarami na konto podane na plakatach. Dary te będą przekazane przez uczestników Międzynarodowego Rajdu Motocyklowego Warszawa – Monte Cassino.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich motocyklistów, rowerzystów i rajdowców na Mszę św. o godz. 12.00, a po Mszy św. poświęcimy pojazdy jednośladowe.
 11. Wyjazd na obóz na Mazury niestety nie dojdzie do skutku. Natomiast parafia organizuje od 4 do 17 lipca kolonie letnie do Okonin nad jeziorem, w Borach Tucholskich, w ośrodku wypoczynkowym. Kolonie organizuje ks. Piotr. Wpisowe 300 zł, dla ministrantów, lektorów i osób z grupy młodzieżowej zniżka 200 zł. Bliższe informacje możemy otrzymać w zakrystii
 12. W następną niedzielę po Mszy św. wieczornej ok godz. 19.00zapraszamy na Koncert – Misterium pt: „Totus Tuus – Nadzieja” w wykonaniu zespołu The Wellness Sound. Zaproszenia, które rozłożone na ławkach, oraz na stolikach pod chórem są do wzięcia,
 13. Kancelaria w dniach 1 i 3 maja będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na nr telefonu ks. dyżurnego.
 14. Dzisiaj po Mszy św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na utrzymanie Radio Maryja i TV Trwam.
 15. W następną niedzielę po Mszach św. ss. Katarzynki z Siemek k/ Kętrzyna przeprowadzą zbiórkę ofiar na utrzymanie Domu dla Dziewcząt Uzależnionych.
 16. Prasa katolicka.