Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r.


 1. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych i kościelnych co do ilości osób obecnych na Mszy św., na nabożeństwach i na adoracji, w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć 50 osób (750m2/15m2/osobę = 50 osób). Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje. Nie będzie wcześniejszych zapisów. Przy wejściu do kościoła na stoliku są wyłożone obrazki –tzw. wejściówki – 50 szt.. Każdy wchodzący powinien wziąć ze sobą obrazek. (Nie trzeba go zwracać) Jeżeli obrazków nie będzie w koszyczku tzn., że w kościele jest już 50 osób i nie powinno się wchodzić.
 2. Jest możliwość przyjęcia Komunii św. także poza Mszą św., w szczególności bezpośrednio przed lub po Mszy św.
 3. Utrzymujemy możliwość codziennej adoracji od 15.00 do 18.00.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Nadal nie będziemy odwiedzali chorych, z wyjątkiem osób w ciężkim stanie, jeśli będą zgłoszone przez rodzinę. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy św., oraz po południu od 16.30.
 5. Ze względu na świąteczny charakter dnia, Biskup Diecezji udziela wiernym dyspensy od postu w piątek 1 maja.
 6. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele majowe będzie codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do odmawiania litanii loretańskiej także w naszych rodzinach. Aczkolwiek nabożeństwa przy kapliczkach są niedozwolone, mimo wszystko prosimy o udekorowanie i odnowienie przydrożnych krzyży i kapliczek jako znaku naszej wiary i miłości do Matki Najśw.
 7. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 8. W tym tygodniu w sobotę wypada uroczystość NMP Królowej Polski, za zgodą Stolicy Apostolskiej obchodzona wyjątkowo 2 maja.
 9. Dzisiaj rozdajemy intencje dla Kół Żywego Różańca na miesiąc maj.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika „IDZIEMY” w wersji elektronicznej. Można skorzystać ze strony www.idziemy.pl. W zakrystii są do nabycia kolejne numery „IDZIEMY”, „NIEDZIELI”, „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”, oraz „MAŁEGO GOŚCIA”
 11. W każdą niedzielę o godz. 10.30 jest transmitowana z naszego kościoła Msza św. przez parafialny profil FB. Serdecznie dziękujemy p. Jackowi i Justynie Kubiakom, którzy przeprowadzają.
 12. W tym tygodniu wznowimy prace w kaplicy przerwane w Wielkim Tygodniu. Dziękujemy za okazywaną nam życzliwość i każdą formę wsparcia – modlitwę i dobre słowo, za ofiary składane na rzecz parafii indywidualne, a także w formie przelewu na konto parafialne.