Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu 16.03.2014 r.


Ogłoszenia1. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane środki przeznaczone są na wsparcie polskich misjonarzy.

2. Dziś o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla dorosłych przygotowujących się do Bierzmowania.

3. Po Mszach św. w zakrystii możliwe są zapisy dzieci i młodzieży na kolonie parafialne w Okunince. Ilość miejsc ograniczona.4. W następną  niedzielę  wolontariusze  Caritas będą zbierać po Mszach św. ofiary przeznaczone na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z najbiedniejszych i wielodzietnych rodzin. W ostatnim czasie wszyscy doświadczamy pogarszających się warunków życia, ale  niektórym  rodzinom żyje się szczególnie ciężko. By pomóc im godnie przeżyć nadchodzące święta Wielkiej Nocy, Caritas chce przygotować  ok. 170  żywnościowych paczek świątecznych dla dzieci z tych rodzin, bo one najbardziej cierpią z powodu codziennego niedostatku. Wszystkich parafian gorąco prosimy o wsparcie tej zbiórki,  a za złożone ofiary już dziś z całego serca dziękujemy.

5. W środę 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emmanuel” zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą uzdrowienia wspomnień.

6. W sklepiku parafialnym jest do nabycia „Rocznik Marecki 2013”. Znajdziemy w nim wybrane tematy dotyczące historii naszego miasta. Jest to praca zbiorowa naszych miejscowych historyków regionalistów pod redakcją Pana Zbigniewa Paciorka. Cena – 21 zł.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich parafian na Koncert Wielkopostny w wykonaniu solistów, chóru, zespołu kameralnego ze Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego z Wołomina pod dyrekcją Sylwii Krzywdy.

8. W dniach 25-26 marca będziemy przeżywać w naszej parafii Jerycho Różańcowe.

9. Zapraszamy do sklepiku po prasę katolicką.

Dodaj komentarz