Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna 19.04.2020 r.


 1. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych i kościelnych co do ilości osób obecnych na Mszy św. i na adoracji, od poniedziałku w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć 50 osób (750m2/15m2/osobę = 50 osób). Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje. Nie będzie wcześniejszych zapisów.
 2. Jest możliwość przyjęcia Komunii św. także poza Mszą św., w szczególności bezpośrednio przed lub po Mszy św.
 3. Utrzymujemy możliwość codziennej adoracji od 15.00 do 18.00.
 4. Dzisiaj o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a następnie będzie odprawiona Msza św. w intencjach zbiorowych. Po Mszy o 12.00 adoracja do godz. 15.00 i później do 18.00. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy dzisiaj odmówią koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele wobec Najświętszego Sakramentu. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia.
 5. I Komunia św. w naszej parafii zostaje przeniesiona na 26 września (sobota) o godz. 11.00. Jeżeli nie będzie nowych okoliczności związanych z epidemią, jest to termin oficjalny i ostateczny.
 6. Sakrament bierzmowania także najprawdopodobniej zostanie przesunięty. Nowy termin zostanie podany po ustaleniu z ks. biskupem.
 7. Taca dzisiejsza przeznaczona będzie na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji. Jest także możliwość złożenia ofiary na ten cel przez konto parafialne.
 8. Na naszym cmentarzu zdarzały się niedawno przykre incydenty: kradzieże mosiężnych pasyjek, czy krzyży z nagrobnych tablic, podrzucanie także do kontenerów cmentarnych śmieci z zewnątrz, a ostatnio w nocy z Wielkiego Piątku na Wielka Sobotę doszło do aktu wandalizmu – podpalono biuro Zarządu. W związku z tym przez kilka dni nie było prądu i wody. Biuro wymaga gruntownego remontu. Prosimy o większą wrażliwość i czujność co się dzieje na cmentarzu.
  W związku z tymi wydarzeniami planujemy podjąć pewne inwestycje na cmentarzu związane m.in. z założeniem oświetlenia, monitoringu.
  Od tego miesiąca wzrosła dwukrotnie cena wywozu śmieci z cmentarza. Jest to kolejna w niedługim czasie podwyżka, a od połowy zeszłego roku cena wzrosła aż 4 krotnie. Prosimy o pomoc przy sortowaniu odpadów zielonych, które obniża koszty wywozu śmieci.
  Biorąc to wszystko pod uwagę, bierzemy pod uwagę możliwość podniesienia niektórych opłat cmentarnych. Liczymy na zrozumienie ze strony parafian.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika „IDZIEMY” w wersji elektronicznej. Wystarczy wysłać maila na adres: sekretariat@idziemy.com.pl i bezpłatnie będą wysłane pliki PDF. Można skorzystać ze strony www.idziemy.pl. W zakrystii są dostępne świąteczne numery „NIEDZIELI”, „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”, oraz „MAŁEGO GOŚCIA”
 10. Serdecznie dziękujemy p. Jackowi i Justynie Kubiakom, którzy przeprowadził transmisję Mszy św. przez parafialny profil FB. Transmisje te będą kontynuowane także w następne niedziele o 10.30. Dziękujemy za okazywaną nam życzliwość i każdą formę wsparcia – modlitwę i dobre słowo, za ofiary składane na rzecz parafii i dzieła ogólnokościelne indywidualne, a także na konto parafialne. Jest to dla nas znak solidarności i odpowiedzialności z naszą parafią i Kościołem.