Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna 11.04.2021 r.


  1. Dzisiaj o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a następnie będzie odprawiona Msza św. w intencjach zbiorowych. Po tej Mszy adoracja do 18.00. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy dzisiaj odmówią koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele wobec Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia.
  2. Dzisiaj wyjątkowo nie będzie Mszy o 13.15
  3. Adoracja w tym tygodniu codziennie od 15 do 18.00 i w czwartek po Mszy wieczornej do 19.30.
  4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych w piątek o 19.00 w Domu Katolickim.
  5. Spotkania dla rodziców i dzieci komunijnych (bez Mszy św.) odbędą się w najbliższą sobotę: dla klasy III E o 10.00, a dla klasy III F i pozostałych szkół o 11.00. Spotkania te są obowiązkowe. W przyszłą niedzielę rodzice będą mogli odebrać indeksy dzieci po Mszy św. Rodzice z klas IIIE i IIIF mogą odebrać indeksy na spotkaniu w sobotę.
  6. W najbliższą sobotę o 19.00 Msza św. z katechezą dla kandydatów do bierzmowania (I rok).
  7. Za tydzień taca przeznaczona będzie na budowę kościoła przy ul. Ząbkowskiej.
  8. Siostry felicjanki przygotowują otwarcie stacjonarnego hospicjum dla osób z chorobą nowotworową w Warszawie i proszą o wsparcie remontu i zakupu sprzętu. Bliższe informacje na ulotkach pod chórem i na plakacie w gablocie przed kościołem. Link do strony internetowej hospicjum: https://www.hospicjumfelicjanek.pl
  9. Przypominamy o obowiązku przestrzegania norm sanitarnych. W kościele obowiązują limity osób – 1 osoba na 20m2 (co daje 38 osób). Brak obrazków w koszyczku przy wejściu oznacza, że jest wyczerpany limit osób w kościele. Należy zasłaniać usta, oraz zachowywać dystans 1,5 m, dezynfekować ręce i folię w konfesjonale. Zachęceni przez Księdza Biskupa apelujemy, by w tym szczególnym okresie zdobyć się na szczególną wrażliwość, odpowiedzialność i samodyscyplinę.
  10. Prasa katolicka.