OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA W. POSTU – 25.02.2024 r.


 1. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: 16.30 – dla dzieci, 17.15 – dla dorosłych, 45 (zmiana) dla młodzieży oraz dorosłych; w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.00, a przyjęcie komunii św. wynagradzającej NSPJ będzie możliwe po Drodze Krzyżowej. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 3. W I Piątek miesiąca organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami Marek. Rozpocznie się o 21.00 w naszej Kaplicy Adoracji, długość trasy 6 km. Prosimy o założenie elementów odblaskowych.
 4. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 5. Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna podczas Gorzkich Żali.
 6. Dzieci z klas IIIF i IIIG zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o 10:30  w kościele. Rodzicom przypominamy o dostarczeniu metryki chrztu i obowiązku spotkania indywidualnego z księdzem.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania rok II odbędzie się dzisiaj o 19:00 w kościele po mszy św. wieczornej.
 8. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. w intencji „żołnierzy wyklętych” na godz. 9.00. Od 8.30 warta przy Pomniku Katyńskim kadetów ze szkoły średniej im. rtm Pileckiego i Grupy Rekonstrukcyjnej, zapraszamy do śpiewania pieśni patriotycznych przed kościołem. Dziękujemy Stowarzyszeniu Marki – Pustelnik – Struga za podtrzymywanie pamięci o naszych bohaterach i zamówienie intencji. Szczególnie zapraszamy delegacje i poczty sztandarowe szkół podstawowych i średnich z Marek.
 9. W każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy w kościele do modlitwy za naszą Ojczyznę.
 10. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc marzec.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie prowadzone przez ks. Rafała i wspólnoty naszej parafii.
 12. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”.
 13. Zbieramy plastikowe korki, z których będą produkowane różańce na misje. Można je pozostawić w reklamówce w rogu parkingu koło pojemnika na odzież.
 14. W tym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za przyjęcie księży po kolędzie, możliwość wspólnej modlitwy i rozmowy, oraz złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Rodziny, które mogły zostać pominięte, lub z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza mogą to uczynić w tym tygodniu. Na kolędę można się zapisać w zakrystii, w kancelarii, lub telefonicznie.  Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna według normalnego grafiku.
 15. Prasa katolicka