Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedz. po Narodz. Pańskim – 03.01.2021 r.


 1. Adoracja Najśw. Sakr. w naszym kościele przez cały tydzień od 15.00 do 18.00.
 2. W środę 6 I przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia uczestniczenie w Eucharystii jest obowiązkowe. Msze św. będą wg porządku niedzielnego. Poświęcone kredę i kadzidło rozprowadzać będzie przed kościołem Akcja Katolicka (dochód na cele ewangelizacyjne). Taca tego dnia przeznaczona będzie na misje.
  Homilie na Mszach św. do godz. 13.15 będzie głosił o. Dawid Opioła, kombonianin. Przed kościołem będzie rozprowadzał materiały misyjne.
 3. W piątek 8 I od godz. 9.00 udamy się do chorych na zaproszenie.
 4. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 5. Od 13 stycznia 2021 rozpoczynamy nowy kurs przedmałżeński. Zapisy w zakrystii, lub w kancelarii u ks. proboszcza.
 6. Za tydzień o 15.30 na plebanii spotkanie dla zelatorów Kół Różańcowych Rodziców.
 7. Za tydzień w niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie dekoracje Bożonarodzeniowe ze żłóbkiem oraz śpiewanie kolęd pozostaną do Święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego.
 8. Msze św. tzw. kolędowe, podczas których będziemy wypraszać dla poszczególnych rodzin mocy Bożego błogosławieństwa, a na zakończenie będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa tym rodzinom, będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 19.00.
  Poniedziałek 4 I dla mieszkańców ulic: Głównej, Ceglanej, Przyleśnej, Strzeleckiej, Zachodniej, Wiśniowej, Wschodniej, Glinieckiej,
  Wtorek 5 I dla mieszkańców ulic: Baśniowej, Bagiennej, Jowisza, Saturna, Marsa, Księżycowej, Żabiej, Krętej
  Czwartek 7 I dla mieszkańców ulic: Brzozowej, Szczęśliwej, Stawowej, Teligi, Morskiej, Żeglarskiej, Miedzianej, Złotej, Srebrnej, Platynowej, Wesołej,
  Piątek 8 I dla mieszkańców ulicy Sowińskiego
 9. W następnej kolejności zapraszamy mieszkańców ulic:
  Wroniej, Kruczej, Skowroniej, Sokolej, Gołębiej, Jastrzębiej, Bocianiej, Jaskółczej, Orlej, Żurawiej, Sowiej, Żbika, Wilczej, Łosia, Dzika, Rysia, Lisiej, Zajączka, Jasińskiego, Dobrej, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Popiełuszki, Sikorskiego, Jagiełły, Królowej Jadwigi, Kopernika, Sportowej, Wyspiańskiego.
  Prosimy, by zadeklarować swoją obecność na tych Mszach św. Na stoliku z tyłu kościoła i w zakrystii leżą listy dla konkretnych ulic. Swoje uczestnictwo można zgłaszać także na osobnej kartce w kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego, można to uczynić także w imieniu innych osób. Prosimy wpisywać nazwisko, adres i liczbę osób, które przyjdą na tę Mszę św. W kolejne niedziele będziemy zbierać deklaracje od mieszkańców kolejnych rejonów parafii. Bardzo prosimy o poinformowanie i zachęcenie sąsiadów.
 10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 11. Prasa katolicka