Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu 22.02.2015


  1. OgłoszeniaW dniu wczorajszym pochodzący z naszej parafii kleryk IV roku Seminarium Duchownego Szymon Berger otrzymał z rąk Bp Marka Solarczyka posługę akolity. Oznacza to, że może już podczas Liturgii Mszy Świętej udzielać Komunii św. oraz zanosić Ją do chorych. Księdzu klerykowi Szymonowi życzymy Bożego Błogosławieństwa i dalszego rozwoju na drodze powołania do kapłaństwa.
  2. W najbliższą środę 25.02 po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Emmanuel zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki: 16.30 – dla dzieci, 17.15 dla dorosłych, 19.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale z Nauką pasyjną w każdą niedzielę o 17.15.
  4. W przyszłą niedzielę 1.03 po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Misje „Ad Gentes”.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.
  6. Także w przyszłą niedzielę powitamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego Proboszcza którym został nominowany ks. Kazimierz Sztajerwald. Uroczysta Eucharystia podczas której nowy Proboszcz zostanie wprowadzony w tą funkcję zostanie odprawiona o godz. 12.00.
  7. Jak co roku nasza parafia w okresie wakacyjnym będzie organizować letnie kolonie dla młodzieży i dzieci. W tym roku wybraliśmy Ośrodek Wypoczynkowy Kołatek k. Olsztynka na Mazurach. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i osoby związane z grupami naszej parafii oraz innych zainteresowanych parafian. Więcej informacji o koloniach oraz zapisy już w marcu.
  8. Zakończyliśmy już trwającą od grudnia  wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie kapłanów, cenne rady i rozmowy, a także za ofiary składane na kolędzie.
  9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.