Ogłoszenia duszpasterskie – 26.04.2015 IV Niedziela Wielkanocna


 1. OgłoszeniaW dniu dzisiejszym zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią wolontariusze Parafialnego Caritas zbierają po Mszach ofiary wsparcia dla rodzin z naszej parafii dotkniętych wykluczeniem społecznym. Ofiary przeznaczone będą  na wakacyjną i szkolną pomoc Caritas dla dzieci z tych rodzin.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 w Domu Katolickim.
 3. W dniu 27 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18.00 w budynku Urzędu Miasta Marki odbędzie się zebranie Mareckiego Klubu Honorowych Dawców Krwi.
 4. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 18.30.
 5. W najbliższy piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tym roku będziemy je sprawować w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
 6. W piątek 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa rzemieślnika, oraz pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia Msze św. o godz.: 7.00, 8.00, 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Do chorych udamy się od godz. 9.00. Tego dnia Biskup Diecezji  udziela wszystkim przebywającym na terenie diecezji dyspensy od piątkowego postu.  Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. W sobotę 2 maja przypada pierwsza sobota miesiąca. Na ten dzień została przeniesiona z niedzieli Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00. Kolejne Msze św. tego dnia o godz. 10.00 i 18.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. W niedzielę 3 maja o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny.
 9. W niedzielę 3 maja po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.
 10. Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie delatorów Kół Różańcowych naszej Parafii. Spotkanie w niedziele 3 maja o godz. 15.00 w Domu Katolickim.
 11. Krucjata różańcowa zaprasza na trzydniową pielgrzymkę. Wyrusza ona 1 maja z Szymanowa przez Niepokalanów i Ołtarzew do Warszawy. Szczegóły w gablocie i stronie internetowej krucjaty.
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.