Ogłoszenia Duszpasterskie 03.04.2016r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego


  1. OgłoszeniaW dzisiejszą Niedzielę Bożego Miłosierdzia, po Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia: odczytamy zgłoszone intencje, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie odprawiona zostanie Eucharystia w intencjach zbiorowych. Za udział w tym nabożeństwie, lub za prywatne odmówienie koronki przed Najświętszym Sakramentem można dziś uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Intencje można jeszcze podawać po Mszy św. w zakrystii.
  2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Każdego dnia po Mszach św. wieczornych odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Marecki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców w niedzielę 3.04 o godz. 17.00 na otwarcie retrospektywnej wystawy pt. „W obiektywie Tadeusza Ślepowrońskiego”. Wernisaż uświetni koncert fortepianowy oraz film o Równinie Wołomińskiej.
  4. Marecki Ośrodek Kultury zaprasza również na 2 dniową wycieczkę do Spały i okolic w dn. 30.04 – 1.05. Informacje i zapisy w sekretariacie MOK.
  5. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
  6. Zapraszamy na pieszą nocną pielgrzymkę do Niepokalanowa, która odbędzie się w najbliższą sobotę 9 kwietnia, oraz na czuwanie modlitewne, autokar przy kościele podstawiony będzie o godz. 18.30, chętni mogą wpisywać się do zeszytu złożonego pod chórem.
  7. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę 9.04 o godz. 9.00 w kościele.
  8. Prasa katolicka.