NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2017


 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła i liturgii Triduum Paschalnego. Za ofiary złożone na tacę na kwiaty do Grobu P. Jezusa, oraz od osób indywidualnych. Panu kościelnemu, p. Agnieszce i innym osobom pomagającym w dekoracji, księdzu Piotrowi i ministrantom za wzorcowo przygotowaną liturgię Triduum, oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki na procesji rezurekcyjnej i ich mamom, panom z Totus Tuus za asystę przy Grobie P. Jezusa, p. organiście i chórowi Effata
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00. 10.30, 12.00 18.00. Taca przeznaczona będzie na KUL.
 3. Kolejne dni najbliższego tygodnia tworzą liturgiczną oktawę wielkanocną, zapraszamy do udziału w Mszach św. codziennie o godz.: 7.00, 8.00, 18.00. Z racji na oktawę nie w najbliższy piątek nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W tym tygodniu po wieczornych Mszach św. odmawiać będziemy Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. W środę zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 6. Młodzież zapraszamy na koncert zespołu „Wyrwani z niewoli” w piątek 21.04 o godz. 19.00 w SP nr 1, ul. Okólna 14. Wstęp wolny. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowy element formacji.
 7. Zapraszamy na sesję Szkoły Modlitwy, prowadzoną przez ks. Jakuba i Diakonię Modlitwy Ruchu Światło – Życie. Temat: modlitwa słowem Bożym. Termin najbliższych warsztatów – sobota 22.04 godz. 13.00 do 19.00. Zapisy u ks. Jakuba.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a następnie będzie odprawiona Msza św. w intencjach zbiorowych. Po Mszy adoracja do godz. 18.00. Zapraszamy by podawać intencje, które będziemy polecać Panu Bogu w czasie tego nabożeństwa. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii.
 9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji
 10. Na naszym cmentarzu stanął już pomnik Dziecka Utraconego. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w jego powstanie: członkom komitetu i ofiarodawcom.
 11. Pragniemy podzielić się informacją, że nasz parafianin Szymon Berger, syn Andrzeja i Małgorzaty, alumn V roku naszego Seminarium, ma przyjąć święcenia diakonatu. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach do święceń powinien niezwłocznie powiadomić o tym w kancelarii parafialnej. Polecamy kl. Szymona modlitwom wszystkich parafian.
 12. Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom składamy serdeczne życzenia obfitości wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, umocnienia w wierze i wzajemnej miłości i radości w gronie rodziny oraz radości z
  e spotkania zmartwychwstałego Pana.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.