Msza św. szkolna w 8. rocznicę śmierci JP II


JP IIDnia 2 kwietnia 2013 r.  przeżywaliśmy 8. rocznicę odejścia do Domu Ojca bł. Jana Pawła II. Z tej okazji 5 kwietnia o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym Jego Ekscelencja Ks. Bp Marek Solarczyk, Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej przewodniczył uroczystej Eucharystii w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. bł. Jana Pawła II w Markach. Mszę św. koncelebrowali ks. Zygmunt Wirkowski – proboszcz oraz ks. Łukasz Lach – wikariusz i katecheta uczący w tej szkole. Tuż przed godz. 11.00 uczniowie wraz z nauczycielami, na czele z pocztem sztandarowym, wyruszyli z gmachu szkoły i udali się do kościoła.

Na początku uroczystości Ks. Proboszcz, Dyrektor szkoły – Pan Jan Puścian wraz z przedstawicielami nauczycieli i uczniów oraz Burmistrz Miasta Marki – Pan Janusz Werczyński, przywitali Dostojnego Gościa.

xemil5W wygłoszonej homilii Ks. Biskup Marek Solarczyk wyjaśnił uczniom teksty czytań mszalnych. Przywołał opis Dziejów Apostolskich relacjonujący uzdrowienie chorego od urodzenia, którego to mocą Chrystusa dokonali Piotr i Jan. Faryzeusze pytali ich: jaką mocą lub w czyim imieniu to uczynili? Kaznodzieja odniósł się także do ewangelicznego opisu spotkania apostołów ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Zachęcał, abyśmy wzorem Apostołów odważnie wierzyli w Jezusa i nigdy się Go nie wstydzili. Życie ludzkie niesie ze sobą różne sytuacje i wyzwania, w ich obliczu zawsze należy jednak pamiętać o pozostawaniu świadkiem Zmartwychwstałego, swoją postawą ukazując innym, że nie boimy się iść za naszym Pasterzem i nieść innym Dobrą Nowinę. Ks. Biskup nawiązał także do postaci naszego patrona bł. Jana Pawła II. Od niego, jak i od apostołów, mamy uczyć się odwagi, męstwa, a zarazem pokory i poświecenia Bogu i drugiemu człowiekowi.

xemilbp

Na zakończenie uroczystości Ks. Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom liturgii.

Więcej zdjęć można obejrzeć na Facebook-u Ks. Bpa Marka Solarczyka.

Warto nadmienić, że społeczność szkolna już dwukrotnie udała się do Rzymu, aby nawiedzić Stolicę Piotrową i modlić się przy grobie swego Patrona (w 2011 r. pielgrzymowali nauczyciele i pracownicy szkoły, a w 2012 r. uczniowie pod opieką wychowawców i ks. Łukasza).