Kanonizacja Jana Pawła II już 27 kwietnia


JP IIDnia 27 kwietnia 2014 r. odbędzie się kanonizacja papieża Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Decyzja zapadła dzisiaj na konsystorzu w Watykanie. Zgromadzeniu księży kardynałów przewodniczył Ojciec Święty Franciszek.

W konsystorzu uczestniczyli również dwaj polscy  księża kardynałowie pracujący w Watykanie: ks. kard. Zenon Grocholewski – Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego i ks. kard. Stanisław Ryłko – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Do kanonizacji Jana Pawła II uznano cud, który zdarzył się na Kostaryce. Za przyczyną papieża Polaka cudownie uzdrowiona została młoda kobieta, która miała tętniaka mózgu. Ten przypadek lekarze uznali jako niewytłumaczalny z punktu widzenia medycznego. Teologowie nie mieli problemu z uznaniem wstawiennictwa Jana Pawła II jako przyczyny uzdrowienia tajże osoby – mówił ks. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II.

Droga do świętości zmarłego 2 kwietnia 2005 r. Jana Pawła II została uznana za najszybszą w nowożytnej historii Kościoła. Zaczęła się ona w rekordowo błyskawiczny sposób: Benedykt XVI zgodził się na beatyfikację poprzednika miesiąc i 11 dni po jego śmierci. 5 lipca br. Ojciec Św. Franciszek uznał cud za wstawiennictwem Jana Pawła II i zgodził się na Jego kanonizację.