AKCJA „WIRTUALNA CHOINKA – PRAWDZIWY PREZENT” znowu ruszyła


Bez tytułuKościół Domowy i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej po raz kolejny zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Wirtualna choinka 2014”. Każdy z nas niewielkim wysiłkiem, może sprawić, że uśmiech zagości na twarzach dzieci w nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Wirtualna choinka powstała z odruchu serca. Strona internetowa oraz „pantoflowa” reklama, zbieranie prezentów dla powodzian z okolic Sandomierza i … pierwszy sukces – dwieście paczek dla dzieciaków i potrzebne sprzęty do domu.  W tym roku, w grudniu, pomagamy dzieciom z diecezji warszawsko-praskiej, rodzinom wielodzietnym oraz przygotujemy paczki ze słodyczami dla dzieci ze szkoły specjalnej.

Każdy upominek ma ogromne znaczenie – dla większości podopiecznych będzie to jedyna wizyta Świętego Mikołaja.  Wśród potrzeb wymienionych przez dzieci są zabawki, ale także zimowa kurtka, buty, pomoce naukowe. Paczki dla dzieci są opisane wg wieku i płci, są również paczki zawierające żywność i chemię gospodarczą dla rodzin. Dla niektórych będą to jedyne prezenty jakie znajdą pod choinką w tym roku.

Z naszej parafii św.Izydora w Markach na upominki oczekuje 20 dzieci w wieku od 3-12 lat.

Zapraszamy więc do przyłączenia się do akcji, kupowania prezentów dla dzieci i rodzin zamieszczonych na stronie www.wirtualnachoinka.net   i  do dzielenia się Waszą Caritas.

                                                                                      Parafialny Zespół CARITAS